Deliyim…

Deli sınıflandırılmasında hangi türe mensubum onu bilemem. Az biraz da çocuğum. Öyle-böyle hayallerim vardır. Deli çocuğum işte…

Dünyevi tabirle gaipten sesler duyarım. Ama bu çoğunlukla hesabını kitabını veremediğim hınç dolu anılarımdaki şahısların sesleridir. Yeniden kurgular, sahnelerim. Yönetmeni de benim. Hikaye benim lehimedir. Neticede patron benim.

Sahnelerken beni seyrelemeniz muhtemel. Deli saçmalığım çoktur. Dans edercesine odada ordan oraya savrulurum mesela. Kaçırdıklarımı kovalarım. Anlamını yitiren sözleri bağıra bağıra iç sesime duyururum. Malum dış sesler duyarsa elime düzenli olarak ilaç verilir ve beyaz gömlekli çok insan görürüm. Onlarda sever beni sevmez diyemem. Ahhhh… Deli saçması bunlar. Devam edelim!!!

Sahi nerdeydik ki devamı ne olsun. Tarih gibi MÖ-MS diye ayırmalıyım belki. Başlangıcı sen koysam dünyanın kalbi kırılmaz mı? Bu dünyayı kırarsam mucizemi kaybederim ama. Yıllar öncesine gidemem bir daha. O kara basamam, o rüzgarda savrulamam. Pastanenin sıcak böreklerinin kokusunu alamam senle bir daha. Kaosun içinde sesinle yükselemem göğe. Bankta otururken karşıma oturup yüz hatlarımı içine işler gibi ezberleyişinin seyri sefasını bir daha nasıl yaşarım? Sahi mucizevi olay gözlerimi açınca yitecekse; gerçeğini unutursam yok olur mu?

Gerçeğin tarihi 2 sene önce bu zamanlardı. Ya da şimdi mi oldu bunlar? Zaman kavramı uzay boşluğunda geçen 1 dakika olsa ne olurdu? Ahhh… Yine saçmaladım. Bu sefer kabulleniyorum diyebilirsin. Deli saçması. Çünkü ben DELİYİM.

Delicesine değil aklı başında seven Sabahattin Ali. Söylesene Madonna gibi çaresizce yitip gitmeli miyim bende? O da sen gibi başka birine eş, kendinden olma canlılara çocuklarım mı demeli? Söyle Sabahattin Ali sen gibi o da beni betimleyebilir mi? Ama ne o beni ne de ben onu siz gibi sevelim. Sonu siz gibi ise tesadüfi bile karşılaşmayalım. Aaaa pardon biz tanıştık değil mi? Zamanda geçti epeyyy… Yaşananlarda yaşandı bitti. Dünyanın sonu geldi hatta değil mi? Saçmalık. Dünya saçmalığı bu. Deli saçması bunlar.

Sahi Deli Saçmalığımda bir Sen Sahisin! Ama yine de deli gibi sevdim seni. Çünkü Deli Çocuğum Ben… Bu da deli çocuğun deli saçması işte!..

13-12-2017    Şevval Özyavuz